Wszystkie Wpisy

Skosy, wnęki i inne pułapki na nasze meble

28 czerwca 2022

Myślisz o zakupie mebli ? Rozejrzyj się po mieszkaniu i zobacz czy masz „.TE" elementy. Sprawdź o co chodzi

Udało Ci się kupić wymarzone cztery kąty po okazyjnej cenie ?
To super ale ….częstą ich zmorą jest nieustawność, co może znacznie utrudnić Ci umeblowanie. Na pierwszy rzut oka wydają się świetne, bo kto nie marzy o cichej okolicy w pobliżu parku. Jednak w tym wypadku rozsądek, a przynajmniej świadomość pewnych spraw powinna kroczyć przed emocjami.
 
Dziś dowiesz się na co zwrócić uwagę, oglądając piękne wizualizacje i projekty w kontekście późniejszego ich umeblowania i dlaczego meble na wymiar będą tutaj dobrym rozwiązaniem.
 

„SŁYNNE” SKOSY

 

Gdybyśmy mieli podać najczęstszy „ból głowy” naszych klientów, bez wątpienia byłyby to znienawidzone przez wszystkich skosy. Cóż na projekcie i wizualizacji nie zwróciliśmy na to uwagi. Pani opowiadająca o lokalu zapewniała, że nie jest to problemem bo „każdy zaprojektuje meble pod skosem”Projekt wysyłamy do stolarza i… Zaskoczenie… bo nie każdy stolarz wykonuje zabudowy pod skosem. Jest to trudne z wielu powodów np. często ściany i sufity są nierówne. Trzeba wykonać precyzyjny pomiar, a do tego należy wykonać prawidłową zabudowę, z uwzględnieniem jej funkcjonalności, co rodzi dodatkowe komplikacje.
 
W tym wypadku „gotowców” raczej też nie polecamy...
Nie chcemy brzmieć jak autoreklama, ale fachowiec od mebli na wymiar, z dużym doświadczeniem będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem
 

(ZA)MAŁA ŁAZIENKA

 

Oglądając plany danych „czterech kątów” ciężko czasem wyobrazić sobie, jak w rzeczywistości będzie wyglądać dane pomieszczenie, zwłaszcza jeśli idzie o jego rozmiary, nie mówiąc o funkcjonalności.
 
Mała łazienka, hmmm ….a nie wyglądała na taką na rzucie. Umówmy się każdy chciałby mieć komfortową wannę z prysznicem, umywalkę, bidet , pralkę w zabudowie wraz z piękną szafą. Życie i realia piszą inne scenariusze inne: zmieścimy tylko kabinę prysznicową, małą umywalkę , miskę ustępową tzw. ubikację oraz na styk pralkę w ( i to tylko w zabudowie na wymiar )
 
Szafka z umywalką nie stanowi problemu, w sklepach internetowych kupimy je w zestawie. Czy aby na pewno? Okazuje się, że nie ma takiej małej umywalki wraz z szafką, a to tylko jeden z częstych scenariuszy.
 
Drugi to ten gdy gotowa zabudowa z pralką nie zmieściła się w łazience? Gdzie będziemy prać? Czy będziemy wozić pranie do mamy? Niestety jeszcze w naszym społeczeństwie nie ma kultury pralni publicznych.
 
Tutaj także z pomocą przychodzi pan stolarz, który wykona mebel na wymiar, lub wraz z projektantem zaproponuje ustawienie pralki w innym dogodnym pomieszczeniu, a my zaoszczędzamy sobie sporo czasu, a niekiedy jeszcze więcej nerwów
 

SZACHT CZY SZACH MAT W KUCHNI

 

Szacht w kuchni, który nie jednemu popsuł wizualnie cały projekt wymarzonej zabudowy. Wąski lub zbyt szeroki , nierówny, zabiera miejsce z szafki. Zawsze w rogu, co nie pozwala nam na wykonanie szafki narożnej z systemem do przechowywania garnków, która jest niezbędna dla każdego z nas. Tu spotykamy się z rezygnacją i częstym pytaniem: „Co z tym kątem? standardowe szafki tam nie wejdą? Nie mam pomysłu”
 
Zamiast fundować sobie kuchenne rewolucje, lepiej zdecydować się na indywidualne rozwiązanie w oparciu o meble na wymiar, z których będziemy zadowoleni w 100% a nie tylko połowicznie
 

NA KONIEC MĘKA I WNĘKA

 

My też lubimy wycieczki po sklepach, ale tylko wtedy kiedy są one naszym wyborem, a nie koniecznością. Zobaczcie czy przypadkiem w salonie nie pozostawiono Wam nieustawnej wnęki do której nic nie wchodzi.
Siedzenie godzinami na stronach sklepów internetowych, jazda po sklepach meblowych. Żona lub narzeczona nie śpiąca po nocach. I Ty który zachodzi w głowę: „Co tam wstawić ?” Jeśli dotarłeś/łaś, aż tutaj już dobrze wiesz co robić
 
Dajcie znać poniżej, czy i jeśli tak to jakie mieliście, a może macie problemy z opisanymi przez nas lub innymi elementami w Waszych mieszkaniach. Chętnie coś podpowiemy i doradzimy
Pozdrawiam
 
Jakub & Aga
KD

Messenger

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób i pozwól nam stworzyć meble swoich marzeń.

Kontakt

Formularz

Telefon & Mail

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
meble na wymiar Wrocław-kuchnia nowoczesne na wymiar Wrocław-Kłosińscy Design
meble na wymiar Wrocław-kuchnia nowoczesne na wymiar Wrocław-Kłosińscy Design
meble na wymiar Wrocław-kuchnia nowoczesne na wymiar Wrocław-Kłosińscy Design
meble na wymiar Wrocław-kuchnia nowoczesne na wymiar Wrocław-Kłosińscy Design

Messenger